Kniha 

Jídlotopis: Jídlo jako radost

Neblbni s dietami - jez dosyta!

Kniha Jídlotopis je plná zajímavostí, přirozených pravd a jednoduchých stravovacích principů, které vám pomůžou vyznat se v dnešním  informačním smogu ve výživě. 

Není to kuchařka, není to kniha plná nicneříkající teorie. Po jejím přečtení porozumíte stravě jednou provždy. Naučí vás samostatnosti v jídle bez univerzálních a dietních omezení. Díky informacím v této knize už nikdy nebudete hladovět, trápit se a omezovat se v jídle. Budete se cítit dobře, zdravě, vitálně a plní energie.

Jídlotopis obsahuje dvě části.

První část vás krůček po krůčku povede, jak jíst bez výčitek, s radostí, dosyta, jak být zdravý a udržet si štíhlou postavu. Naučí vás, proč je lepší vnímat jídlo jako velmi podstatnou a přirozenou součást života, a ne jako nepřítele, celodenní náplň a starost. Každý jsme jiný, každému vyhovuje a chutná něco jiného. Proto v Jídlotopisu nenajdete nesmyslné, nelogické a neúčinné diety, vážení jídel, počítání kalorií, zákazy a doporučení. Ty dlouhodobě nikam nevedou.   

Druhá praktická část nabízí inspiraci na celodenní nutričně vyvážený jídelníček. Je rozdělena do sedmi kapitol - Obecné recepty, Snídaně, Polévky, Hlavní jídla, Svačiny, Večeře a Dezerty. Každá kapitola obsahuje minimálně třináct receptů s barevnými fotografiemi jednotlivých jídel. Jídla jsou velmi jednoduchá, časově nenáročná na přípravu (většinu zvládnete do 30 minut), chutná a na talíři i krásně vypadají. Navíc - téměř všechny recepty obsahují i varianty upravené na potravinové alergie jako jsou celiakie, intolerance na laktózu, alergie na bílkovinu kravského mléka nebo diabetes.

Mít možnost volby a získat sebevědomí, že o svém jídle a dalších krocích rozhodujete právě vy, je velice důležité. K správnému vykročení vám chybí právě tato kniha. Šanci na kvalitnější život neodkládejte. S námi tu změnu dokážete.

Co se dozvíte v knize?

 • jaké potraviny jíst a proč
 • jak správně poskládat jídlo na talíř, abyste dosáhli vašich výsledků
 • co se stane, když budete jíst málo bílkovin a naopak, co se může stát, když jich budete jíst moc
 • co způsobují cukry a proč jsou ve stravě tolik důležité tuky
 • proč nelze brát ořechové mouky jako zdraví prospěšnou potravinu
 • proč řešením bezlepkové diety není kukuřičná nebo rýžová mouka
 • co jíst během celého dne
 • co jíst když máte cukrovku, celiakii, intoleranci na laktózu a alergii na bílkovinu kravského mléka
 • seznam co mít a nemít doma v zásobě
 • tipy, kde nakupovat
 • jak úspěšně a trvale zhubnout
 • jak se zbavit nebo předejít civilizačním nemocem
 • jak jídlo brát jako příjemnou součást denního režimu a ne jako nepřítele a starost

7 důvodů, proč si pořídit právě tuto knihu

 • 306 stran tipů, rad a inspirace čerpaných ze zkušeností nutriční koučky a autorek Jídlotopisu
 • naučíte se rozumět stravě jednou provždy
 • zbavíte se nesmyslných diet a začnete jíst dosyta
 • budete se cítit vitálně, zdravě a plni energie
 • jídlo pro vás bude radostí a ne celodenní náplň a starost
 • dostanete více než 90 jednoduchých receptů jako inspiraci na celodenní nutričně vyvážený jídelníček včetně zdravých variant dezertů pro občasnou příležitost
 • všechna jídla jsou připravena z kvalitních a běžně dostupných surovin tak, aby si pochutnala celá vaše rodina

O autorech

Pavla Matoušková

S výživou jsem se podrobně a do hloubky seznámila na vysoké škole. Získala jsem sice velké znalosti, ale jen teoretické. Některé už dokonce dnes ani neplatí. Po studiu jsem se profesně věnovala výživovému poradentství a trenérství. A tady nastal zlom. Zjistila jsem, že získané univerzální pravdy, principy a poučky nefungují. Výživa je o lidech, o jejich osobních potřebách, zvyklostech. Zvolila jsem si tedy cestu věnovat se každému individuálně. A naučit lidi (klienty), že jejich klíč ke zdraví a kvalitnímu životu spočívá především v jídle.

Prošla jsem si vrcholovým sportem na evropské úrovni, těhotenstvím, kojením, ztrátou energie, nezvladatelnou únavou. Jsem máma dvou předškoláků a uvědomuji si, že v každé etapě života je výživa klíčová. Jak u dětí, sportovců, dospělých, seniorů, tak i u žen v průběhu celého mateřství i klimaktéria.

 Andrea Šromová

Nejsem žádná profesionální kuchařka a ani nemám ambice se jí stát. Vystudovala jsem marketing, pracovala převážně v médiích a na manažerských pozicích.

Ale jídlo bylo, je a bude neodmyslitelnou součástí mého života. Ráda poznávám nové chutě, experimentuji v kuchyni, zkouším nové recepty. Baví mě u jídla ta nekonečná inspirace a kreativita.

Jídlo je pro mě zážitek, emoce, relax a vášeň, kterou ráda sdílím se svou rodinou i přáteli.

Nemám ráda nudu na talíři.

Reference

"Pořízením knihy Jidlotopis jsem uzavřela pomyslný kruh dvouměsíčního, velmi přínosného a úspěšného koučinku s Pavlou. Podle mě, se dobrá kniha pozná podle míry jejího opotřebení. Ta moje se v tomto měřítku mezi ostatními zařadila na první pozici velmi oceňuji jasné a přehledné shrnutí informací, týkajících se rad ke správné, zdravé výživě, včetně přehledu vhodných potravin, které jsou podpořeny celou řadou receptů. Těmi se inspiruji téměř každý den. Baví mě na tom ta objevená jednoduchost v kuchyni z dostupných surovin a přitom takový výsledek pro mé zdraví."

Iva

„Konečně se mi dostala do rukou kniha, ve které je vše srozumitelně a lidsky vysvětleno a následují jednoduché recepty z běžných surovin. Nejlepší je jak snadno jdou recepty upravit pro alergika ( vejce a mléčná bílkovina u syna) a tak mohu vařit 1 jídlo všem, jen s malou změnou. Navíc se mi už po dvou týdnech ztrácejí centimetry z těla . Knihu moc ráda šířím dál a autorce moc děkuji."

Michaela


„Právě jsme povečeřeli pizzu z těsta z bílkovin Za sebe knihu doporučuji, všude chválím a děkuji za inspiraci pro zdravější vaření. U nás zatím vítězí pizza, tousty, celerový salát a rajčatová polévka.“

Michaela


„Jídlotopis mi půjčila nejlepší kamarádka, protože chci zhubnout a jak nečtu žádné kuchařky, maximálně jen nějaký článek s tipy, tak Vaši knihu jsem přečetla během dvou dnů a hned zkoušela cottage bulky, bílkovinové těsto na pizzu a je to super. Chutná to i rodině, což je pro mě bonus navíc, nemusím si vařit zvlášť.“

Adéla