Výsledky od roku 2020Kojení a nezvladatelné chutě

Tři děti, věk: 37, výška: 167 cm

Naše spolupráce začala 4 měsíce po posledním porodu.

2 měsíce koučinku - výsledky:

 • Váha: 66kg → 58kg
 • Pas: 80cm → 75,5cm
 • Břicho: 93cm → 87cm
 • Boky: 100cm → 95,5cm
 • Stehno: 56,5cm → 53,5cm
 • Paže: 29cm → 27,5cm

Jsme stále v kontaktu.

Po 2 měsících koučinku mi napsala:

Klientka mě oslovila, když měla 4 měsíce po třetím porodu a ještě plně kojila. Její cíl bylo dostat váhu z 67kg pod 60kg. Což se nám podařilo během dvou měsíců. Perfektní, za mě docela rychlý, výkon. Poté jsem ji dala rady, jak pokračovat, aby si novou váhu udržela a nenabrala vše zpět. Občas jsme si napsaly. Bylo vše ok. Nicméně mě po necelých dvou měsících oslovila znova, že by se mnou ráda pokračovala. Bylo to po karanténě, kdy více začínaly návštěvy, oslavy a výlety a nebyla si jistá, že vše sama zvládne. Ona by to určitě zvládla, chyby nedělala, jen drobnosti, které ji ve finále usvědčily v tom, že když je základ v každodenním režimu dobře zvolený a sestavený, nějaké občasné malé výkyvy o víkendech na to nemají zásadní vliv. Naše další dva měsíce skončily, jsme stále v kontaktu a já jen spokojeně pozoruji, jak si váhu drží mezi 58-59kg už od dubna. Teď je půlka července.

Hodněkrát jsem ve svých článcích zmínila, že jedna věc je zhubnout, druhá, a daleko těžší, je novou váhu si udržet. A na této stravě to jde krásně. Moc děkuji za spolupráci.

Celou dobu klientku trápily nezvladatelné chutě na sladkosti a to především večer - měla s nimi spojené takové to "vypnutí" po celém dni. Díky této stravě se její chutě výrazně zmírnily a zmenšilo se množství snědených sladkostí. Snažila jsem se ji naučit zařazovat sladké během dne, ideálně po obědě, ale touha a psychika byla silnější a stále je zařazovala večer. Ale to snížené množství a frekvence k redukci stačily.


Rohlíky, knedlíky a žádný pohyb

1 dítě, věk: 34 let, výška 180cm

5 měsíců koučinku:

 • Váha: 78,8kg65kg
 • Prsa: 101cm 92cm
 • Pas: 91cm73cm
 • Břicho: 106cm91cm
 • Boky: 107cm98cm

Stále pokračujeme. Jak Terka dopadla najdete zde.

Když mi Tereza poslala vyplněný nutriční dotazník, myslela jsem si, že s ní nehnu a nezvládneme to. Byla bez pohybu, jedla jen bílý rohlíky, uzeniny, párky, žádné pořádné jídlo, jen to, co bylo po ruce. Nejvíce pečivo s něčím. Zeleninu téměř vůbec. Naštěstí měla ráda vajíčka a maso. A některou syrovou zeleninu. Tak jsme začaly. Sepsala jsem ji stručnější plánek, abych vůbec zjistila, jestli do toho půjde a bude ochotna spousty věcí změnit. A ona do toho šla naplno! Pár dnů úprav a korekcí, nic zásadního a ona jela a jela, jedla a jedla. Sama byla překvapená, kolik toho může sníst, kolikrát mi i psala, že tolik toho ani nesní. Spousta nových věcí ji zachutnala, samozřejmě něco jsme i zavrhly, ale to vůbec ničemu nevadilo. Začaly jsme na konci února 2020 na 78,5 kg, teď k 1.7. má svých vysněných 65kg a pouštíme se do stabilizace. Jídla má perfektní, dá se říct, už po dvou měsících měla jistotu co, jak a kdy jíst a co naopak ne. Začala chodit s holemi a do práce jezdit na kole. Tento člověk mě neskutečně baví a mám z ní radost.

S moji klientkou Térou máme za sebou 5 měsíců koučinku a její výsledky jsou neuvěřitelné. Kromě shozených přebytečných kil dostala novou chuť do života, sportuje, získala sebevědomí, má elán, úplně se rozzářila. Poprvé ji vlastně zveřejňuji pod jménem a s obličejem. Však mrkněte na fotky.

Co jí koučink se mnou přinesl?

 1. Zhubla na vysněnou váhu.
 2. Z nesportujícího člověka se stal člověk, který každý den nadšeně cvičí - hraje tenis, cvičí moje sestavy, chodí na páse, venku s holemi, jezdí do práce na kole.
 3. Nehladoví, jí dosyta.
 4. Rohlíky a uzeniny vyměnila za opravdové jídlo: Ráno jogurt s vločkami, ovocem. Občas si upeče dobrou buchtu, udělá lívanečky z vloček, vajíčka a medu, přidá oříškové máslo. V práci jen svačí. To si dává sýry, slaninu, občas vajíčko a spousty zeleniny. Obědvá až později doma po práci. Nejčastěji má játra / maso / vejce, kopu zeleniny a trochu kvalitní přílohy. Večer teď hodně griluje. Základ je bílkovina - sýry, maso, vejce a k tomu hromady zeleniny.
 5. Z naštvané negativní maminy a manželky se stala veselá ženská plná elánu. Stále rázná,
 6. Zahodila volná trička a kalhoty a koupila si šaty, kraťasy, šmrncovní trika a svůj šatník rozšířila o sportovní oblečení.

Pátý měsíc byl v duchu stabilizace - udržení váhy. A to se nám krásně podařilo. Šestý měsíc stabilizaci ještě stále doporučuji. Uvidíme.

Napsala mi:

"Dostala jsem takovou otázku, jak to bylo před (hubnutim) a jak je to teď?

No, jak začít. Začátky jsou vždy těžké, to je jasný, ale když si člověk připadá jak dýně a uvědomí si, že každý pohyb je pro něho těžší a těžší, a že i zdravotní potíže přicházejí (pálení žáhy bylo každý večer), lidi okolo se dívají nebo spíš už nedivaji radši, tak bylo na čase říct a dost!!! Takhle už se cítit a vypadat nechci!!!! A v tu chvíli jsi mi nabidla pomoc ty Pavli (moc si toho vážím), první chvíli jsem byla na pochybách, ale pak jsem díky tvému povzbuzení a víře, že to zvládnu, do toho šla na plno a to byl ten nejlepší krok. Kolikrát jsem si říkala, že je mi blbé tě pořád otravovat a ptát se (kolikrat na stejné věci dokola). Ale byla jsi tu vždy pro mě a to mi dodavalo to, že to zvládnu. A poděkování samozřejmě platí i mému manželovi který mě neuvěřitelně podporoval. Pomalu jsem si zvykala na úplně jiný režim a zjišťovala, že je to prostě fajn, začala jsem jist zeleninu, kterou jsem předtím fakt nemusela a najednou jo, mňam. A začala jsem cvičit, to mě začalo bavit tak, že už si to bez toho neumim představit.

No a teď? Cítím se skvěle, jsem se sebou spokojená, hlavně po psychické stránce, zase se mi vratilo sebevědomí a i po fyzické stránce jsem na tom skvěle. A to vše díky tvé pomoci. Jsem ti za to moc vděčná, svou práci děláš fakt skvěle, jen tak dál!"


Redukce během svatby a stěhování

Navrhuji rychlá snadná jídla, která člověk zvládne v jakékoli situaci. Lucka je toho důkazem.

35 let, 2 děti, 3 roky po porodu

2 měsíce koučinku:

 • Váha: 60kg → 56,6 k
 • Pas: 78cm → 78cm
 • Břicho: 91cm → 86cm
 • Boky: 94cm → 89cm
 • Stehno: 57cm → 52cm

Lucku musím moc pochválit. I přes svatbu, kterou měla 6.6., a stěhování se do nového, vše zvládla. Snídaně a večeře měla téměř vždy 100%, oběd jeden čas musel bývat v restauracích, ale meníčkům se vyhýbala, takže to šlo. Návštěvy a oslavy, které byly kvůli svatbě, stěhování a rodině docela často, také zvládla. A to, že si občas dala něco méně doporučovaného, jak vidíte, výsledek neovlivnilo. Základ totiž měla perfektní. Snad se ji teď podaří zařadit víc pohybu a postava bude dokonalá. Hodně štěstí. 


Naše černobílá Popelka

Po půl roce koučinku:

Mínus 10 kg

Eva Hrušková, naše černobílá Popelka, mě oslovila se svým manželem Janem Přeučilem, že by rádi změnili stravování a zhubli pár přebytečných kil.

Pan Přeučil oslavil 84. narozeniny a změna stravování mu neuvěřitelně prospěla - zdravotně i po redukční stránce.

Jsme stále v kontaktu. Ve stravování jsou už samostatní. Mnohokrát se o svém novém životním stylu a úspěšném hubnutí zmínili i v médiích. A já moc děkuji.


Bývalá sportovkyně

Maminka dvou dětí.

2 měsíce koučinku:

 • Váha: 79kg → 75,7kg
 • Pas: 87cm → 80cm
 • Břicho: 95cm → 90cm
 • Boky: 103cm → 99cm

Klientka má dvě malé děti, celý život se věnovala sportu, ale delší odmlka a druhý porod ji přinesly pár kilo navíc a ne a ne přijít na to, jak se dostat zpátky do kondice a na svou váhu. Nejedla špatně, ale v jídle neměla žádný systém a kopa těstovin večer byly téměř na denním pořádku. Jídlo jsme upravily, pár dnů korigovaly a den ode dne si byla jistější. Zamilovala si snídaně, obědy byly bez problémů, na večeře si musela zvyknout, ale zvládla to. Získala i chuť k pohybu.

Klientka v redukci stále pokračuje, už bez mé kontroly. Vše jsem ji naučila, vše jsme probraly, vysvětlily si, nemám strach, že by to nezvládla. 


Rok po třetím porodu

Maminka třech dětí.

2 měsíce koučinku:

 • Váha: 81kg → 74,5kg
 • Pas: 94cm → 84cm
 • Břicho: 104cm → 99cm
 • Boky: 111cm → 105cm
 • Stehno: 66cm → 59cm

Klientka mě oslovila, když měla rok po třetím porodu. Starší děti byly ve školkovém věku. Naše spolupráce trvala 2 měsíce a dosáhly jsme váhy 74,5 kg z původních 81 kg. Moc krásný výsledek.

Klientka je už více jak půl roku bez mé kontroly a teď mi napsala, že její aktuální váha je 66 kg. Má za sebou 9 měsíců nového stravovacího režimu, který ji maximálně vyhovuje. 

Začaly jsme na 4 jídlech denně a v průběhu si samo tělo řeklo jen o 3 hlavní jídla během dne. Klientka si kromě redukce chválí i energii. Má větší chuť cvičit a hlavně má sílu na vše kolem dětí, což v tomhle režimu ocení každá maminka. Moc milá spolupráce. Už po měsíci klientka byla velice samostatná a v jídle chyby nedělala.

Napsala mi:

"Pavlu jsem sledovala již delší dobu na facebooku, kde mě zaujaly její krátké články o stravování, ve kterých vše popisovala odborně, ale zároveň jasně, stručně a čtivě. Její dvouměsíční koučink jsem pak dostala jako dárek. Jako máma tří předškolních dětí jsem jídla řešila často na poslední chvíli, vaření mě nebavilo. O únavě a nespokojenosti se svojí postavou ani nemluvím. Díky Pavle pro mě vaření není nutné zlo, ale opět zábava. Strava je pestřejší, netrápím se žádnými zákazy ani hladověním. Nemusím chystat zvláštní jídlo pro sebe a děti, jíme všichni to stejné a chutná všem - od batolete, po zmlsané dědečky. Za dva měsíce jsem shodila 8 kg a váha jde dolů i po skončení koučinku. Pavlu všem doporučuji!"


Jenom pohyb nestačí!

Výška 195 cm, věk 41.

2 měsíce koučinku:

 • Váha: 141 kg → 130,5 kg (nyní 120 kg)
 • Pas: 118 cm → 115 cm (nyní 111 cm)
 • Břicho: 126 cm → 122 cm (nyní 114 cm)
 • Hrudník: 129 cm  → 120 cm ( nyní 118 cm)
 • Stehno: 69cm → 66cm

Váha začínala být už alarmující. Po Vánocích se klient rozhodl, že zařadí pohyb a zhubne. Denně ušel kolem 10 000 kroků, ale redukce se nedostavovala. Koncem února jsme začali koučink a změnili stravování tak, aby mu to co nejvíce vyhovovalo. Za 2 měsíce úzké spolupráce zhubl 10-11 kg. S procházkami nepolevil, nevynechal jeden jediný den a díky shozeným kilům se mu každý den šlo lépe a lépe.

Po koučinku se rozhodl pokračovat sám a redukce stále běží. Za dalších 5 měsíců zhubl dalších 10 kg. Můžete vidět zde.


Váha s věkem pořád stoupala...

2 děti, 40 let.

3 měsíce koučinku:

 • Váha: 78,5kg → 72,5kg
 • Pas: 99cm → 84cm
 • Boky: 107cm → 101cm
 • Stehno: 64cm → 61cm

Klientka byla od prvního dne velice šikovná. Díky její pečlivosti mě třetí měsíc téměř nepotřebovala, naše komunikace ke konci byla cca jednou týdně. A díky takovým lidem vznikl můj nový typ koučinku s týdenní komunikací :)


4 rohlíky k snídani, hlad

2 měsíce koučinku:

 • Váha: 119,2kg → 111,4kg
 • Břicho: 115cm → 108cm
 • Hrudník: 115cm → 111cm
 • Stehno: 65,5cm → 63cm

Když mě s manželkou oslovili, že by rádi změnili stravování s cílem redukce a naučit se jíst správně a zdravě, zapracovali jsme na hlavním stěžejním problému, kdy jejich jídelníček byl postavený převážně na obyčejných nekvalitních sacharidech - chleba, rohlíky, přílohy k obědu. Styl jídel jsme nechali stejný, jen jsme obyčejné suroviny bez živin a plné energie nahradili potravinami kvalitními, lehce upravili poměry jednotlivých makroživin a čekali jsme, jak si to vše sedne. A sedlo si to úplně perfektně. A já mám obrovskou radost.

Nyní pokračují beze mě. Poslední měsíc mají jídla úplně bez chyby, takže nemám vůbec obavy, že by to nezvládli a měli tendence se vracet ke starým zvykům, protože se cítí skvěle a jsou moc spokojení.


Nechuť k vaření a chystání jídel

46 let, 1 dítě, podnikatelka

4 týdny koučinku:

 • váha: 61kg → 57,5kg
 • pas: 77cm. → 74cm
 • boky: 88cm → 84cm
 • stehna: 100cm → 93cm

Klientka mě oslovila s tím, že téměř nejí, nebaví ji chystání a vymýšlení jídla a ráda by s tím něco udělala. Chtěla se cítit fajn, plná energie a stále dobře vypadat. Má svoji firmu a plno povinností. Myslela jsem si, že s ní bude těžká práce. Najít tu správnou motivaci není jen tak. Ale protože chtěla, věřila mi a nehledala kličky, zvládla to. Poznala a naučila se, že připravit si jídlo není vůbec složité a časově náročné, je chutné a pestré. A jestli musela do přípravy pár minut investovat, vrátilo se ji to nevyčíslitelně v energii a v tom, jak se cítí. Nikdy nejedla tolik, jako poslední měsíc se mnou, a přitom krásně zhubla.


Ulcerózní kolitida a pár kil navíc

2 děti, 

3 měsíce koučinku:

 • Váha: 75,9 kg → 69,7 kg
 • Pas: 94cm →   88cm
 • Břicho: 101cm →   95cm
 • Boky: 106cm →   104cm
 • Stehno: 60cm →   56cm

Klientka mě oslovila po velice náročném období v osobním životě. Kromě pár kil navíc, časté únavy a negativní nálady ji trápila ulcerózní kolitida v akutní fázi a velké bolesti břicha, u kterých není úplně známá příčina. Už po 2-3 týdnech začala cítit obrovské zlepšení ve všem a po 12ti týdnech stravy bez průmyslových výrobků má spoustu energie, je moc spokojená, cítí se skvěle. Nyní za sebou máme 3 měsíce, a jelikož už jídlo zvládá perfektně, pokračuje sama. Jídlo má velice pestré. Žádnou eliminační dietu jsme praktikovat nemusely.

Její aktuální výsledky z histologie jsou: Ulcerózní kolitida - mírný průběh

Její subjektivní výsledky: Bolesti břicha téměř žádné. Objevují se občas v souvislosti se stresem.


Nadváha a čas říct si "dost!"

1 dítě, věk: 30 let, výška: 164 cm

2 měsíce koučinku:

 • Váha: 74kg → 69kg ~ mínus 5 kg
 • Pas: 83cm → 70cm ~ mínus 13 cm
 • Břicho: 94cm → 86cm ~ mínus 8 cm
 • Boky: 99cm → 87cm ~ mínus 12 cm
 • Stehno: 61cm → 56cm ~ mínus 5 cm
 • Paže: 32cm → 30cm ~ mínus 2 cm

Napsala mi:

Verča posléze otěhotněla a v březnu 2021 se jí narodí miminko.


Obezita, cukrovka 2. typu, VKT

Diabetes II + 7 let na inzulínu
Věk: 56 let, výška: 175

4 měsíce koučinku:

 • Váha: 111kg → 93,5kg nyní 87 kg (po 15ti měsících)
 • Glykémie: 11,6 → V NORMĚ
 • Inzulin: 36 jednotek BEZ INZULÍNU
 • Tlak: uvedl vysoký 15 let / nyní v normě
 • léky na cukrovku a tlak vysadil již po pár týdnech
 • Kyselina močová: v průběhu narostla, teď už je V NORMĚ
 • Kvalita spánku: Dříve chodil spát ve 20, během noci musel xkrát na záchod, plus návštěvy ledničky. Nyní chodí spát kolem 22, spí celou noc, někdy se k ránu vzbudí a jde na záchod.
Stále pokračujeme.

Nyní v červnu 2021 má váhu 87 kg. Po cukrovce a vysokém krevním tlaku ani stopy. Kvalita spánku je stále velice dobrá.

Když jsme se poznali, Roman měl 111kg a cukrovku 2.typu. 7 let byl už i na inzulínu. Chtěl zkusit změnu. Na doporučení oslovil mě.

Po 4 měsících jsme dostali cukrovku do remise. Stále pokračujeme, snažíme se ještě o redukci.

Jeho výsledky pokračují zde.

20 let v péči lékařů a pouhé 4 měsíce v péči někoho, kdo řeší příčinu a individuální potřeby člověka. Vím, že lékaři nemají čas věnovat se každému zvlášť a individuálně. Ale proč s někým takovým nenavážou spolupráci, to mi na ně, bohužel, a nerada to píšu, v řešení civilizačních nemocí hází dost negativní světlo. Už delší dobu... Přitom stačí tak málo. Zajímat se, vzdělávat se, mít přehled a neusnout na vavřínech.


Klientka ze zahraničí

42 let, dvě děti

Výsledky za 4 měsíce:

 • Váha: 69kg 62,7kg
 • Pas: 70cm 67cm
 • Břicho: 90cm 80cm
 • Boky: 107cm 98cm
 • Stehno: 64cm 59cm

Pokud žijete na druhé straně republiky nebo v zahraničí, pro spolupráci se mnou to ničemu nevadí. Vzdálenost není žádnou překážkou ani nevýhodou. Kromě klientky z Chorvatska mám aktuálně lidi z Prahy, Karlových Varů, z Třebové a Opavy.

A teď zpět ke klientce z Chorvatska. Je to moje sestra, která tam žije s rodinou. Je jí 42 let, má dvě děti a v červnu se rozhodla, že by chtěla zhubnout a odbourat únavu. I přes to, že přes léto měla více návštěv, sešlostí, rodinných oslav, dokonce i několik dnů na plachetnici, kde možnosti vaření jídla jsou opravdu velice omezené, zvládla to. Její výsledky jsou parádní a já jsem na ní moc pyšná.

Jejím cílem je dostat se na váhu před dětmi, pod 60 kg. Stále pokračujeme :) Únava ji opustila už během prvního měsíce, cítí se perfektně, nic nehodlá měnit. Vše ji vyhovuje. A na kontrolní fotku si musela pořídit nové plavky, tam ty ji uz byly velké!


Klient s obezitou a začínajícími zdravotními problémy

Výsledky po 2 měsících:

 • Váha: 117kg  106kg
 • Pas: 109cm  105cm
 • Břicho: 122cm  113cm
 • Boky: 106cm  103cm
 • Cholesterol v normě
 • Cukr mírné zlepšení (ještě musíme zabojovat)
 • Jaterní testy: 2 hodnoty ze 3 v normě

Milan mě oslovil na doporučení. Kromě nadváhy ho trápily i zdravotní problémy jako vyšší hladina cukru v krvi, vyšší cholesterol a vycházely mu horší jaterní testy.

Teorie mu nic moc neříkala a tak jsme výživu řešili ze dne na den během koučinku. Malinko náročnější, ale i tak má perfektní výsledky:

Pokračujeme s úsměvem dál.


Skupinový koučink

Můj první skupinový koučink je u konce.

Koncem srpna mě oslovily 3 sousedky a kamarádky ve věku 52, 45 a 16 let. Jejím cílem byla redukce. Domluvily jsme se na osmitýdenní spolupráci.

Jejich výsledky po 2 měsících jsou:

Klientka věk 16 let (na fotce):

 • Váha: 87kg  80kg
 • Pas: 93cm  84cm
 • Břicho: 105cm  97cm
 • Boky: 112cm  108cm
 • Stehno: 69cm  65cm
Jak Kája pokračuje najdete zde.

Klientka věk 45 let:

 • Váha: 69kg  66kg
 • Břicho: 97cm  95cm
 • Boky: 103cm  101cm
 • Stehno: 54cm  52cm

Zkomplikoval nám to covid, ale i tak perfektní.

Klientka 52 let:

 • Váha: 72kg  69,9kg
 • Pas: 89cm  84cm
 • Břicho: 103cm  94cm
 • Boky: 101cm  97cm
 • Stehno: 55cm  51cm

Fotky mám všech, ale dám sem jen tu, kde je rozdíl znatelný. Zbylé až později. Byly moc šikovné, velice příjemná spolupráce a já děkuji.Párový koučink

Můj první párový koučink je po dvouměsíční spolupráci u konce. Úspěšně! Jsem moc ráda, že mě tento typ služby v létě napadl a že je o to zájem.

Během srpna se mi ozvala jedna paní, že by ráda zhubla, a že do toho půjde se svou sestřenicí. Klientka brala jídlo jako zlo, nutnost, povinnost, nebavilo ji cokoli chystat a vymýšlet. Staví dům, takže práce, stavba, stavba, práce, tam paštika, tam rohlík, tam vietnamci byli na denním pořádku. Řekla si dost. Sestřenice zase vaření miluje, baví ji, a když díky mému nutričnímu plánu a telefonickým konzultacím pochopila princip, mnohdy byla její jídla i pro mě inspirací. Z Moniky jsem mela ze začátku strach. Přece jen člověk pár minut do chystání jídla investovat musí.

Obě zvolily strategii: Večer si nachystám jídlo do krabiček s sebou na celý nadcházející den, raději i do rezervy. A tak ani jeden den neudělaly chybu a ani jeden den nepolevily. A to i tehdy, když klientka byla celý víkend na stavbě nebo nárazově musela zůstat déle v práci.

Jejich výsledky:

Klientka

 • Váha: 103,3kg   95,1kg
 • Pas: 100cm   92cm
 • Břicho: 108cm   98cm
 • Boky: 114cm   109cm
 • Stehno: 64cm   61cm

Sestřenice

 • Váha: 95kg   87,5kg
 • Pas: 90cm   82cm
 • Břicho: 101cm   93cm
 • Boky: 116cm   109cm
 • Stehno: 68cm   59cm

A syn sestřenice se zbavil chronické několikaleté rýmy. Jedl od začátku s ní. Nedoporučuji jídla taková, že si člověk musí vařit něco extra. Já moc děkuji za spolupráci. Obě pokračují už samy. I nadále si posílají jídlo mezi sebou, podporují se a jsme domluvené, ze na konci zimy pošlou fotky, jak jsou úspěšné. Nemají sebemenší důvod ve stravě cokoli měnit. Cítí se skvěle, hubnou, jídla jsou rychlá a dobrá a už ví, jak si dané suroviny poskládat na talíř a kdy je nejlepší je jíst.

Skupinový koučink

2 + 1 měsíce koučinku:

Váha:  šla dolů o 7-11 kg u každého

Pas: 

 • 131 cm   121 cm
 • 117 cm   103 cm
 • 130 cm   123 cm

Břicho:

 • 130 cm   123 cm
 • 119 cm   109 cm
 • 131 cm   122 cm

Stehno:

 • 73 cm   63 cm
 • 68 cm  64 cm
 • 73 cm  70 cm

Po přečtení dotazníků jsem měla obavy. Všichni tři svůj jídelníček zakládali na:

 • bílém pečivu, sladkostech a uzeninách.
 • Na snídani se střídaly koláče, rohlíky, vlašák, koblihy, ochucené jogurty.
 • Na oběd klasická česká kuchyně s převahou příloh.
 • Večeře byla buď to, co zbylo z oběda, nebo pečivo se salámem, sladkosti.
 • Pili sladké šťávy a džusy.

Ráno jsme průmyslové výrobky nahradili poctivými výrobky.

Na oběd jsme nechali českou klasickou kuchyň, jen jsme upravili poměry živin a zvýšili příjem bílkovin a kvalitních tuků.

Na svačinky a večeře nově střídali obložené talíře, pomazánky, vajíčka a maso z oběda. Svačiny měly sestupný charakter, dva ze tří už je nepotřebují.

Začali pít vodu, kterou střídali s minerálkami.

Byli neskutečně šikovní hned od prvního týdne. Však je to také vidět na fotkách.

Jedna klientka má i ulcerozni kolitidu a za dva měsíce cítí obrovské zlepšení. Eliminační dietu jsme aplikovat nemusely.

Jsme stále v kontaktu. Bez mého dohledu jim to jde už hůře, nicméně váha jim zůstala, žádný jojo efekt není. Za chvíli to bude rok, co jsme začali. A já věřím, že se do toho ještě pořádnou opřou.


Redukce a změna stravovacích návyků, úspěšné otěhotnění


Výsledky za pouhé 4 týdny vidíte na fotce.

Klientka pak pokračovala sama a váha i cm šly pořád krásně dolů. Průměrně 1,5 kg a 3-4 cm měsíčně.

Před Vánoci mi psala, že po dlouhých pokusech otěhotněla.

Napsala mi:

já mám taky radost, jsem ráda, že jsem "vás" stihla před otěhotněním a dokazala jste mi , že to opravdu jde a ted uz hlavne vím, jak opravdu na to snad ty kila nepůjdou tolik nahoru celé těhotenstí , třeba se mi poštěstí moc děkuji .

Psaly jsme si, když končila první trimestr, váha zatím zůstala stejná. Ve stravě nemá důvod nic měnit, protože tak sobě i dítěti dává maximum živin a cítí se skvěle. Nestrádá, nehladoví, už nic neřeší.

Za celé těhotenství přibrala 12 kg. Když měla 4 týdny po porodu, měla už jen 1 kg navíc od váhy před otěhotněním. Teď kojí a vše zvládá na jedničku.

Měsíční koučink - tato služba je zrušena. Nabízím koučinky na minimální dobu 8 týdnů a déle.

Co mě k tomu vedlo?

4 týdny je strašně krátká doba, z mé strany jsou až neefektivní, a i když člověka stihnu vše naučit a provedu ho bez výjimky vším, chybí tam to zažití si a zvyknutí si na nové, ve své podstatě i snadné, věci a principy.

Tělo na změnu reaguje různě. U někoho první měsíc vůbec. Nebo naopak první měsíc až překvapivě rychle a druhý měsíc lehce stagnuje.

Ať je to cokoli, to, co člověk zažije se mnou první měsíc, může být v průběhu druhého měsíce zcela jinak.

Je to přirozené a běžné, ale ne každý je na to připravený a pak se v tom sám plácá a nejistota a strach z neúspěchu je zpět. A to je velká škoda.


Kojení a redukce

Tři děti, 31 let.

Výsledky za 3 měsíce:

 • Váha: 76 kg → 71 kg
 • Pas: 92 cm   85 cm
 • Břicho: 103 cm   97 cm
 • Boky: 108 cm   101 cm
 • Stehno: 66 cm   59 cm

Maminka mě oslovila 2 měsíce po porodu s tím, že by chtěla upravit stravu, mít energii na nekonečný 24hodinový koloběh kolem dětí. Do toho plně kojila, noci měla divoké, cítila se totálně vyhořelá, trápila ji velká únava.

Spolupracovaly jsme 3 měsíce. Ten progres v jejích jídlech byl neskutečný.

Den ode dne získávala jistotu, co si snadno a rychle nachystat tak, aby byla dobře a kvalitně nejedená a měla více energie. Sladké nahradila správným lehce doslazeným jídlem, na které se vždy odpoledne těšila.

A ne jen v jídle byla úspěšná.

Ze začátku mi psávala, že když ji dětí spí, usne většinou úplně vyřízená s nimi. Teď po Novém roce mi napsala, že jsou na horách, chodí s dětmi sáňkovat, a když děti v poledne spí, vyrazí si sama na skyalpi - vyšlape si kopec a pak ho sjede dolů.

V době naši spolupráce plně kojila, takže redukce nemohla být nastavena jako primární cíl.


Redukce po přečtení mé knihy bez koučinku

První krásné výsledky od zákaznice, která se sama řídila radami a recepty z mé knihy Jídlotopis 

Klientka napsala:

Moje proměna za 2 měsíce.

 • Z váhy 55,5kg na 51,5kgCm obvod pupíku -8cm
 • Omezila jsem hodně pečivo max jednou za týden
 • a škroby to znamená brambory, rýže jednou za měsíc 

a tohle je můj výsledek a jim 3x denně , nepřejí dám se jim dosyta, že začátku jsem měla hlad, do týdne se to upravilo PS nebojte se na jíst a jezte dosyta, řídila jsem se radami Jidlotopis.


Redukce a vitalita

Výsledky za 2 měsíce:

Váha 72 kg → 68,9 kg

 • Pas 86 cm → 80 cm
 • Břicho 98 cm → 94 cm
 • Boky 107 cm → 104 cm
 • Stehno 65 cm → 62 cm

Pracující maminka dvou školních dětí.

Redukci jsme zvládly i přes nemoc a rekonvalescenci, kdy pro tělo není vůbec přirozené hubnout. Ale protože jsme jídlem tělo zároveň i uzdravovaly a dávaly mu potřebné přirozené živiny, povedlo se.

A jelikož změny, které doporučuji, jsou ty nejpřirozenější a snadno udržitelné, klientka pokračuje i dále. Teď se ji přidá i pohyb, takže půjde vše ještě lépe.

Já moc dekuji za možnost zveřejnění.


Žena 50+

Věk 51

Výsledky za 3 měsíce:

Váha 89 kg → 85,7 kg

 • Pas 99 cm → 93cm
 • Břicho 116 cm → 111 cm
 • Boky 112 cm → 109 cm

Věk je u žen velký nepřítel. Příroda to tak holt zařídila a my se s tím musíme poprat. Nikoli tomu propadnout a nechat věci plavat.

Klientka si pořídila mou knihu Jídlotopis a asi za 2-3 měsíce mě oslovila, že by ráda koučink. Redukce ji samotné nešla. Společnými silami a každodenním kontaktem jsme upravily drobnosti a nedostatky v jídle a redukce na sebe dlouho nenechala čekat. A jak se klientce daří po půl roce? Najdete zde.

Moje rada ženám:

Nečekejte až kila půjdou rychle nahoru a přes veškerou snahu nepůjdou dolů. Zpětně řešit nedostatky a vaši pohodlnost je velice těžké. Myslete na to včas, upravte si jídelníček podle jednoduchých pravidel a nezapomínejte na pohyb. Absence svalů je v pokročilém věku velké mínus a vy tak zbytečně povede mnohdy marný boj.


Práce na směny

Věk 31

Výsledky za 2 měsíce:

Váhu jsme nekontrolovaly

 • Pas 98 cm → 91cm
 • Břicho 111 cm → 102 cm
 • Boky 116 cm → 106 cm
 • Stehno 68 cm → 61 cm

Denní se střídá s noční. Pro někoho nepřestavitelné, pro někoho běžný život. A jak vyřešit stravu? Úplně jednoduše se mnou v koučinku :)

Klientka v redukci stále pokračovala, lehce v jídle polevila, proto jí váha stagnovala. Poté otěhotněla a po porodu mi napsala:

Dobry den, daří se mi asi celkem dobře, ano zadarilo se a máme druhou holčičku a nebylo to lehké napřed mi bylo asi do 4 měsíce blbě pak už to bylo lepší ale i tak jsem přibrala ze těhotenství asi 15 kilo protože jsem trosku otikala a měla vysoký tlak...dobra zprava je ze 11 kilo jsem zhubla během sestinedeli a ještě ty 4 kila noo ale kojim tak snad to půjde dolu ale neříkám ze jsem to neporušila občas jsem snedla něco nezdraveho.

Pokud je tělo dobře vyživené správnou stravou a strava je v režimu pevně zafixovaná, tělo změnu jako je těhotenství a kojení krásně zvládne. V ostatních případech to může být jako na horské dráze.


Nadměrný pohyb obezitu neřeší

Věk 31

Výsledky za 2 měsíce:

Váhu jsme nekontrolovaly, neváží se.

 • Pas 92 cm → 88cm
 • Boky 125 cm → 122 cm
 • Stehno 75 cm → 70 cm
 • Paže 39 cm → 37 cm

Klientka se mi ozvala na doporučení. Už několik let se trápila tím, že se jí cm vůbec nehýbají  a nedaří se jí hubnout. Cvičila každý den, hodně silově i kondičně. Za to jsem ji moc pochválila, ale vysvětlila jsem ji, že by z náročného pohybu měla trošku slevit a zařadit méně náročné cvičení, i regeneraci.

Po úpravě stravy a ubrání pohybu se cm rozjely a začaly mizet. Pomalu, ale jistě.

U pohybu není důležité, co a kolik toho dokážeme, ale především to, jak daný pohyb provedeme a kam nás trénink povede - jestli k dobře zpevněnému funkčnímu tělu nebo k disfunkčnosti a imobilitě.


Redukce pomocí stravy a pohybu

Výsledky za 2 měsíce:

Váha 72 kg → 67 kg

 • Pas 93 cm → 87cm
 • Břicho 99 cm → 92 cm
 • Boky 111 cm → 105 cm

Hned od prvního dne začala jíst kvalitní potraviny a jídla z nich. Zároveň cvičila s mojí kolegyni Lucii Pančochovou. A výsledky se krásně dostavily.

Jak klientka pokračuje, najdete zde.


Od knedlíku k lepší stravě

Výsledky za 1 měsíc:

Klientka se neváží.

 • Pas 97 cm → 91cm
 • Břicho 110 cm → 105 cm
 • Boky 104 cm → 101 cm

Strašně rychlý koučink. Strava byla na začátku úděsná - rohlíky ráno, přes den školní jídelna, večer česká kuchyň a do toho dortíky a samé zákusky. Stravu jsme upravily tak, aby to bylo schůdné pro celou rodinu. V jídelně klientce vyšli vstříc a dávaly jí jídlo, jak si přála (zdravý talíř).

Do redukce se zapojil i dospívající syn, který nechtěl komunikovat ;) ale jídla krásně dodržoval. Jeho fotku si nepřál zveřejnit, což samozřejmě respektuji.


Maminka na plný úvazek

Výsledky za 3 měsíce:

Váha 88,5 kg → 80,5 kg

 • Pas 96 cm → 89cm
 • Břicho 110 cm → 98 cm
 • Boky 115 cm → 107 cm
 • Stehno 74 cm → 71cm

Klientka měla přímo ukázkový průběh. Redukce se rozběhla téměř okamžitě, v jídle chyby nedělala. Jsem ráda, že jsme byly v kontaktu 3 měsíce, protože během tohoto období nejčastěji přichází období stagnace, což někoho může lehce zaskočit a demotivovat.

Klienti, kteří se mnou končí před obdobím stagnace (váha stojí, stabilizuje se, po 10-21 se zase přirozeně rozjede), jsou o tom samozřejmě informováni, ale není nad to vše konzultovat aktuálně, když daná věc nastane.


Cesta od depresí k lepšímu životu

Výsledky po půl roce:

Váha 116 kg → 96 kg

Klient se neměří.

Trošku náročnější spolupráce. Klient si nechystá vůbec jídlo. Nicméně jsme dosáhli toho, že spolupracuji s celou rodinou. Snídaně má perfektní doma. Oběd buď u rodičů nebo hledáme lepší restaurace. Večeře má opět v pohodlí domova.

Když jsme společně začínali, neměl na nic náladu a chuť. Během spolupráce jsem mu doporučila ruční lymfatické masáže u konkrétního velice kvalitního člověka, Od té doby dělá činnosti, na které už zanevřela má úsměv na tváři.

Snad to takhle udržíme. 

Zároveň i pravidelně cvičí s trenéry přes Lucii Pančochovou - trenérka, s kterou jsem v úzkém kontaktu.