Výsledky zdravotní


Remise cukrovky II.typu a obezity

Diabetes II + 7 let na inzulínu
Věk: 56 let, výška: 175

4 měsíce koučinku:

 • Váha: 111kg → 93,5kg nyní 87 kg (po 15ti měsících)
 • Glykémie: 11,6 → V NORMĚ po 4 měsících
 • Inzulin: 36 jednotek BEZ INZULÍNU po 5 měsících
 • Tlak: uvedl vysoký 15 let / nyní v normě
 • léky na cukrovku a tlak vysadil již po pár týdnech
 • Kyselina močová: v průběhu narostla, teď už je V NORMĚ
 • Kvalita spánku: Dříve chodil spát ve 20, během noci musel xkrát na záchod, plus návštěvy ledničky. Nyní chodí spát kolem 22, spí celou noc, někdy se k ránu vzbudí a jde na záchod.
Výsledky po 4 měsících
Výsledky po 4 měsících

Stále pokračujeme.

Po roce dosáhl váhy 87 kg. Po cukrovce a vysokém krevním tlaku ani stopy. Kvalita spánku je stále velice dobrá.

Když jsme se poznali, Roman měl 111kg a cukrovku 2.typu. 7 let byl už i na inzulínu. Chtěl zkusit změnu. Na doporučení oslovil mě.

Po 4 měsících jsme dostali cukrovku do remise. Stále pokračujeme, snažíme se ještě o redukci.

20 let v péči lékařů a pouhé 4 měsíce v péči někoho, kdo řeší příčinu a individuální potřeby člověka. Vím, že lékaři nemají čas věnovat se každému zvlášť a individuálně. Ale proč s někým takovým nenavážou spolupráci, to mi na ně, bohužel, a nerada to píšu, v řešení civilizačních nemocí hází dost negativní světlo. Už delší dobu... Přitom stačí tak málo. Zajímat se, vzdělávat se, mít přehled a neusnout na vavřínech.  


Ulcerózní kolitida

3 měsíce koučinku:

Klientka mě oslovila po velice náročném období v osobním životě. Kromě pár kil navíc, časté únavy a negativní nálady ji trápila ulcerózní kolitida v akutní fázi a velké bolesti břicha, u kterých není úplně známá příčina. Už po 2-3 týdnech začala cítit obrovské zlepšení ve všem a po 12ti týdnech stravy bez průmyslových výrobků má spoustu energie, je moc spokojená, cítí se skvěle.

Nyní za sebou máme 3 měsíce, a jelikož už jídlo zvládá perfektně, pokračuje sama. Jídlo má velice pestré. Žádnou eliminační dietu jsme praktikovat nemusely. škála potravin, které jí, se ji značně rozšířila.


Prediabetes, zvýšený cholesterol a obezita

Výsledky po 2 měsících:

 • Váha: 117kg 106kg
 • Pas: 109cm 105cm
 • Břicho: 122cm 113cm
 • Boky: 106cm 103cm
 • Cholesterol v normě
 • Cukr se pohybuje kolem 6
 • Jaterní testy: 2 hodnoty ze 3 v normě

Milan mě oslovil na doporučení. Kromě nadváhy ho trápily i zdravotní problémy jako vyšší hladina cukru v krvi, vyšší cholesterol a vycházely mu horší jaterní testy.

Teorie mu nic moc neříkala a tak jsme výživu řešili ze dne na den během koučinku. Malinko náročnější, ale i tak má perfektní výsledky:

Pokračujeme s úsměvem dál.


Těhotenská cukrovka

Výsledky po diagnostice až do porodu:

Neřekla bych to lépe:

"Pavlu sleduji již přes rok na FB a webu, její práce a způsob podání informací mi přišly logické, smysluplné. Pak mi při třetím těhotenství byla diagnostikována těhotenská cukrovka. V první chvíli šok, panika, jak to zvládnu. Ihned jsem Pavlu kontaktovala a lépe jsem se rozhodnout nemohla. I přes pracovní vytížení se mě hned první den ujala, vše vysvětlila, uklidnila, dala celou škálu typů na vhodná jídla, proč a kdy mám co jíst. Byla mi oporou každý den, obratem reagovala na dotazy, které vyvstaly. Hodnoty jsem měla od samého začátku ukázkové a při kontrolách v dia poradně slyšela pouze a jen chválu. Cítila jsem se dobře a to jen díky její pomoci. Nyní pokračuji v takto nastaveném stravování pouze upraveném vzhledem ke kojení."


Intolerance na laktózu, zažívací, žaludeční a střevní potíže

Výsledky po 2 měsících:

Klientka mi v dotazníku vyplnila, že téměř nic nejí. Trápila ji:

 • intolerance na laktózu - tedy nemohla mléčné výrobky,
 • z vajíček ji bylo těžko,
 • neměla ráda maso
 • a uvedla, že ryby jí jen výjimečně.

Neměla vůbec energii na sport a pohyb a už nevěděla jak dál.

Poslala jsem ji úvodní informace, vše jsme důkladně probraly po telefonu a koučink mohl začít. Každý den jsme si posílaly vzájemně jídla, vysvětlovaly jsme si jednotlivé kroky, chyby a různé možnosti. 

A čeho jsme za těch 8 týdnů společně dosáhly? 
 • Klientka jí vajíčka a s velkou chutí. Má období, kdy je jí více a kdy zase méně. To je zcela přirozené. Mám to taky tak.
 • Jí kvalitní maso a vůbec jí nevadí. S konzumací to však nepřehání.
 • Jí tvaroh a nedělá jí žádné problémy.
 • Začala běhat a sportovat.
 • Kupuje si oblečení o číslo menší a obleče to, co nosila před dětmi.
 • Přestala trpět zácpou a to i na dovolené.
 • Cítí se skvěle, věří si a ví, co dělá a hlavně proč to dělá.

Tohle je pro mě víc než nějaký úbytek x kg bez pochopení principu, souvislostí a bez vedení klienta k samostatnosti.


Anorexie? Kdo ví...

Moje práce není jen o koučinku a službách, je i o razení, naslouchání, podpoře.

Jednou mě na chatu oslovila 12ti léta holčina z Ostravy, která téměř nejedla, řešila každé sousto a já si lámala hlavu, jak ji na dálku můžu s tak vážným problémem jako je začínající anorexie pomoci.

Zaujmout roli odborníka a rádce? Roli kamarádky a přítele? Nebo roli starostlivé starší osoby, ženy? Nebo?

Zpětně ani nevím, co bylo nakonec klíčové. Radila jsem ji a odepisovala s nejčistším vědomím a svědomím na všechny její dotazy.

Toto mi po několika měsících komunikace přišlo:

"Dobrý den, omlouvám se že vám pisu takhle ráno ale chci vám poděkovat. Protože kvůli vám jsme si odinstalovala Kaloricke tabulky což bylo hodně důležité. Neříkám že začít používat je byla chyba. Nic v životě není chyba a má to svůj smysl. Poznala jsem zase něco nového....prostě taková životní výzva. Dekuju vám za všechno co jste mi řekla. Včera jsem totiž zjistila že jsem asi ještě před 3mi měsíci byla pár měsíců anorektička. Koukla jsem se totiž před několika týdny do tabulek jenom tak, se kouknout co jsem tak jedla. A fakt děsně málo A navíc normalni člověk by naházel jídlo z okna. Třeba mi mamka dala ať sním nektarinku nebo nějaké pečivo s pomazankou a já jsem to radši vyhodila z okna prootze jsem to už,,nemohla'' sníst. Pak jsem to vždycky šla pozbirat a vyhodit aby to nikdo nepoznal Prostě dekuju vám ze jste mi pomohla se dostat z toho období kdy jsem asi byla anorektička, pak jsem zase se neměla ráda kvůli tomu ze jsem toho možná jedla zas trochu víc a teď jsem (konečně )...

Šťastná ! Mám se ráda občas si dám nějakou nezdravost ale fakt jen občas. Hlavní je u mě snídaně kterou si vždycky vyzdobim ze to je tak krásné obědy děla mamka a já ji věřím ze nedělá nic úplně nezdravé. A večeře jsou hodně ruzne....svačinky taky Ale konečně se mám ráda a uvědomila jsem si spoustu věci....."

V kontaktu s ní zůstávám stále. Je super, že ví, na koho se s důvěrou může obrátit...

Navíc si sama založila na IG feed, je vidět, že to má v hlavě srovnáne, však mrkněte na: zdrava_a_vesela

Mimochodem její kalorický příjem, který si zběsile každý den počítala, byl dle tabulek 1100 kcal. Nejedla především kvůli těm zbytečným číslům...

Klienty učím jíst, jíst základní skutečné jídlo, naučit se vnímat potřeby vlastního těla. Nic nepočítají, nic neváží a mají skvělé výsledky.


Obezita, prediabetes, psychické problémy, bolest krční páteře

Spolupráce trvá od jara 2021.

Je to syn Romana (klient s cukrovkou, kterého jsem dostala do remise). Epigenetika a predispozice zde hráli zásadní roli.

Váha: 116 kg nyní kolem 96 kg

Cukr v normě.

Psychika - výrazné zlepšení, více na konci textu.

 • Klient pravidelně cvičí s trenérem. Tělo se dává dokupy, bolesti jsou lehce mírnější.
 • Se stravou byl boj, ale během třech měsíců jsme jídlo ustálily a už mu plně vyhovuje.
 • Do režimu jsem zařadili ruční lymfatické masáže (ověřený odborník), díky kterým začaly ustupovat i začínající deprese. Klientovi se vrací chuť do života a činností, které kvůli psychice odložil, s chutí opět provozuje - jízda na motorce.

Jsme stále v úzkém kontaktu.