Chcete získat svou ideální hmotnost, mít víc energie a cítit se skvěle?

S námi se vám to podaří jednou provždy.

Bez nesmyslných diet, hladovění, vážení jídel a počítání kalorií. 

Velice jednoduchou formou vás naučíme jídlo vnímat jako podstatnou a přirozenou součást života a jíst tak, abyste už nemuseli řešit další zklamání, jojo efekty a různé výživové směry. A především se zbavili závislosti na nekvalitních průmyslově zpracovaných výrobcích, které v nás pěstují závislost, nemoci a obezitu. 

Toho společně dosáhneme tak, že vás během kurzu postupně a cíleně vedeme k samostatnosti ve stravování.

Objednejte si online kurz 

Jídlotopis v praxi zde:

Co je cílem online kurzu?

 • Redukce hmotnosti pomocí jídla a živin. (Pozn. Doporučujeme redukci o 1-3 kg měsíčně, jak z pohledu zdraví, tak i udržitelnosti. U hubnutí z vyšší váhy to může být samozřejmě více kilogramů.)
 • Naučit vás rozdělit si hubnutí do etap, které vás postupně dovedou k vaši optimální hmotnosti.
 • Naučit vás jídlo vnímat jako přirozenou součást denního režimu.
 • Nebýt otrokem jídla, vážení a počítání kalorií.
 • Porozumět stravě a informačnímu smogu v oblasti výživy.
 • Nehladovět a jíst dosyta.
 • Cítit se skvěle, mít dostatek energie a brát jídlo jako jednu z nejúčinnějších prevencí různých. civilizačních i jiných nemocí.
 • Naučit se připravovat jednoduchá, rychlá a přitom chutná jídla nejen pro vás, ale i vaši rodinu.
 • Využívat k tomu běžně dostupné, kvalitní suroviny.

Pro koho je online kurz vhodný?

 • Pro muže a ženy, kteří chtějí zhubnout.
 • Pro děti staršího školního věku, které mají nadváhu či obezitu.
 • Pro adolescenty.
 • Pro ty, co chtějí změnit své stravovací návyky a zlepšit svůj životní styl.
 • Pro ty, co si chtějí váhu udržet a cítit se dobře.
 • Pro aktivní a rekreačně sportující lidi.
 • Pro ty, co věčně bojují s únavou a nedostatkem energie.
 • Pro ty, co nevědí, co a jak vařit, co si každý den chystat na jídlo a chtějí velkou zásobu receptů a tipů na jídla
 • Pro ty, co chtějí porozumět výživě a stravování jednou provždy.
 • Pro ty, co preventivně chtějí jíst správně.
 • Pro ty, kteří mají jakoukoli chronickou nemoc v její mírné formě a nejedná se o alergii nebo nesnášenlivost na nějakou potravinu.

Pro koho není online kurz vhodný?

 • Pro ty, co mají vážnou nemoc nebo alergii či dietní omezení.
 • Pro ty, co chtějí nabrat.
 • Pro kojence a batolata.
 • Pro děti předškolního a mladšího školního věku.
 • Pro vrcholové sportovce. 
 • Pro ty, co věří v zázračné diety s velkými úbytky váhy.
 • Pro ty, co nejsou ochotni vařit, nechtějí se učit nové recepty, dělat změny a řídit se našim doporučením.

V takovém případě vám pomůžeme s individuálním koučinkem zde.

  Co v kurzu získáte?

  Audiolekce o výživě, pohybu, imunitě a organizaci jídla

  Celkem 14 audiolekcí, kde se postupně dozvíte, jak jíst bez výčitek, s radostí, dosyta a udržet si tak zdravé tělo a ideální postavu.

  Ukázky audiolekcí můžete vidět v minikurzu ZDARMA

  Videa na domácí cvičení

  6 videí na 15-ti minutové cvičení včetně instrukcí vhodná i pro začátečníky.

  • 6 bonusových videí na cvičení pro pokročilé.

  Ukázku videí můžete vidět v minikurzu  ZDARMA


  Vstup do soukromé skupiny

  Po kurzu od nás dostanete vstup do uzavřené facebookové skupiny Jídlotopis v praxi, která vám bude inspirací a zároveň pomocníkem, jak získané znalosti z kurzu převést na svůj talíř. 

  Kdo stojí za kurzem Jídlotopis v praxi?

  Jsme autorky knihy Jídlotopis, Pavla a Andrea, a také autorky skupiny a stránek Jídlotopis, kde lidem velice jednoduchou formou, a především lidsky vysvětlujeme, jak se zorientovat v dnešním informačním smogu o výživě. Netlačíme vás do žádného výživového směru, do žádných diet či výrobků. Naopak, učíme vás jídlo vnímat jako velice přirozenou a především příjemnou součást vašeho denního režimu. Zároveň pro vás tvoříme spoustu rychlých, jednoduchých, a především vyvážených receptů a celodenních jídelníčků, které jsou pro mnohé skvělou inspirací i vodítkem, jak začít s lepším stravováním.

  Díky vaším skvělým ohlasům na naší knihu a aktivitu na sociálních sítích jsme pro vás nyní vytvořily kurz, v kterém porozumíte stravě jednou provždy a naučíte se velice jednoduché principy převést na svůj talíř a dosáhnout tak svého cíle.


  Pavla Matoušková
  Pavla Matoušková

  Své zkušenosti čerpám z mé více jak 15ti leté praxe, v které si od začátku zakládám na individuální spolupráci. Každý jsme jiný, každému vyhovuje něco jiného a ke každému je třeba i jinak přistupovat.

   I když jsem výživu vystudovala na vysoké škole, žádná učebnice ani kniha mi neřekly tolik jako vaše životy a problémy, které jsme společně úspěšně vyřešili nebo jsme je výrazně zlepšili.

  Andrea Šromová
  Andrea Šromová

  Sama jsem si před rokem prošla u Pavli individuálním koučinkem. Její nutriční plán mě nadchnul natolik, že jsme se hned pustily do společného projektu Jídlotopis. Z vlastní zkušeností dobře vím, že nejhorší je, když člověk nemá inspiraci co vařit, aby nejedl pořád to stejné nebo nechystal příliš složitá, časově náročná jídla. Proto jsem připravila jídelníček a recepty v kurzu tak, aby byla jídla pestrá, poskládaná z běžně dostupných surovin a pochutnala si na nich celá vaše rodina, jídla jednoduchá a časově nenáročná. A díky Pavle i správně nutričně vyvážená. 

  Jak bude kurz probíhat?

  Po objednání vám přijdou do mailu přihlašovací údaje a odkaz na kurz, kde vám budou postupně přibývat audiolekce, videorecepty, cvičící videa, jídelníčky na každý týden včetně nákupních seznamů.

  Začátek je vždy první pondělí po objednání. Kurz je sice vytvořen na 8 týdnů, ale vy si ho můžete rozvolnit až na 4 měsíce. Po tuto dobu do něj budete mít neomezený přístup.

  Po skončení kurzu s námi můžete pokračovat v naši soukromé skupině na Facebooku Jídlotopis v praxi, kam každý den vkládáme náš celodenní jídelníček pro inspiraci. Stačí jen zažádat o vstup

  100% garance vrácení peněz

  Za Jídlotopis v praxi se 100% zaručujeme, připravily jsme ho pro vás promyšleně, poctivě a zodpovědně, zohlednily dlouhodobé zkušenosti z individuálních koučinků. Přesto se může stát, že někomu z vás z nějakého důvodu nebude vyhovovat, přece jenom každý jsme jiný. Pokud si kurz zakoupíte a během prvního týdne se rozhodnete, že Jídlotopis v praxi není pro vás, dejte nám vědět a vrátíme vám celou částku zpět. Neriskujete nic, můžete jen získat.


  Nejčastější otázky

  V čem se liší online kurz Jídlotopis v praxi od jiných kurzů zaměřených na hubnutí?

  Kurz Jídlotopis v praxi je jedinečný v tom, že vás v průběhu 8 týdnů naučí nad jídlem správně přemýšlet, dobře ho kombinovat a především vás naučí samostatnosti v jídle. A to je nejdůležitější. Proto v kurzu nenajdete striktní jídelníček na celou dobu odvážený na gram nebo kalorii přesně jako v jiných kurzech. Od prvního dne vás učíme nezávislosti na číslech, hodnotách, přístrojích. Podporujeme ve vás jistotu a samostatnost, aby jste po skončení kurzu věděli, jak pokračovat dál.

  Kdy je nejlepší s kurzem začít?

  Kdykoliv. Nezáleží na ročním období, měsíci nebo dni. Nejdůležitější je vaše rozhodnutí, je zbytečné ho odkládat. Kurz je připraven tak, aby vás nijak neomezoval ve vašem běžném životě. 

  Musím kurz stihnout přesně během 8mi týdnů a dodržovat ho striktně den po dni?

  Nemusíte. Kurz vám bude přístupný celé 4 měsíce od objednání, takže tempo si zvolíte sami. Pokud Vám některé jídlo v daném dni nebude vyhovovat, můžete ho nahradit jídlem z jiného dne.

  Co když zjistím, že mi online kurz Jídlotopis v praxi nevyhovuje?

  Z nějakého důvodu se to samozřejmě může stát. Proto jsme na kurz daly týdenní garanci vrácení peněz. Pokud se během této doby rozhodnete, že Jídlotopis v praxi není pro vás, dejte nám vědět na náš mail a vrátíme vám celou částku za kurz zpět.

  Kdy kurz začíná a od kdy se počítá týdenní garance vrácení peněz?

  Samotný kurz pro vás začne první pondělí po objednání kurzu. Jídelníček dostanete vždy už v pátek, abyste se na každý týden mohli přes víkend připravit.

  Týdenní garance vrácení peněz se počítá od zaslání jídelníčku na první týden.


  Je jídelníček dělaný zvlášť pro muže a pro ženy?

  Není. Jídelníček je vhodný pro muže i ženy, pro mladé i starší. Proč? Každý potřebujeme k životu stejné živiny, které pochází především ze základních potravin, které vás naučíme jíst a dělat si z nich chutná, rychlá, jednoduchá jídla. Naopak, jídelníček je vhodný pro každého, kdo chce žít zdravě a získat svou ideální hmotnost bez ohledu na pohlaví, věk či životní styl.

  Jsem zvyklý na sladké snídaně, slané snídaně nejím. Je to problém?

  Není. Každý den máte na výběr variantu sladké nebo slané snídaně dle vlastních preferencí.

  Nebudu mít po dobu online kurzu Jídlotopis v praxi hlad?

  Není třeba se bát. Porce se dají snadno přizpůsobit podle osobního pocitu.

  Je online kurz Jídlotopis v praxi pouze na hubnutí nebo i pro lidi, kteří chtějí přibrat?

  Tenhle kurz je vhodný pouze pro ty, co chtějí zhubnout nebo si svou váhu udržet. Pro ty, co chtějí přibrat na váze se princip skladby jídel liší.

  Jak dlouho budu mít přístup k online kurzu Jídlotopis v praxi?

  Online kurz trvá 8 týdnů, ale aktivní pro vás bude celé 4 měsíce od objednání online kurzu. Za 4 měsíce budete mít dost času projít si opakovaně celý kurz a zažít si nová pravidla.

  Navíc získáte přístup do uzavřené FB skupiny Jídlotopis v praxi, která vám bude inspirací a zároveň pomocníkem, jak získané znalosti z kurzu převést na svůj talíř.

  Po vypršení členství se vám kurz uzavře. Můžete si ho prodloužit na základě objednávky.

  Kolik celý online kurz Jídlotopis v praxi stojí?

  Cenu online kurzu Jídlotopis v praxi jsme zvolily tak, aby byla dostupná pro každého. Za 990 Kč vás za 8 týdnů naučíme, jak efektivně změnit svůj přístup ke stravování a porozumět jídlu jednou provždy.

  Tyto vynaložené peníze pro vás budou určitě dobrou investicí do vašeho zdraví a nového životního stylu.

  Pořád váháte?

  Zaregistrujte se na náš Minikurz ZDARMA!

  Díky kterému získáte představu o náplni kurzu Jídlotopis v praxi a mnoho dalších cenných informací.

  Nebo si přečtěte ohlasy našich spokojených klientů.


  Pěkný den Pavli,

  kdybych měla shrnout svůj dojem z měsíční spolupráce, nazvu ho jedním slovem "SKVĚLÉ". Ať už jde o přístup z Vaší strany, vysokou míru motivace či dosažené výsledky. Veškeré složitosti výživových procesů jednoduše podané klientovi tak, aby to pochopil a přijal za své :) To vše podporováno knihou Jídlotopis, dělá z této kombinace naprosto úžasného průvodce veškerými úskalími současné výživy.
  V mém případě nejvíce oceňuji "kontrolu", která zaručí, abych se nevracela ve svých stravovacích návycích zpět. Protože v tomhle, jsem byla opravdu velký lajdák :)
  V neposlední řadě bych Vám ještě jednou ráda za vše poděkovala a s klidným svědomím mohu doporučit jak Váš koučink, tak i Jídlotopis s jeho jednoduchými a chutnými recepty.
  Krásný den

  Jana, 43 let

  4 týdny koučinku


  Několik let jsem zkoušel různé diety a hladovky a "zaručené" návody jak zhubnout a vždy to končilo tím, že trochu se to dařilo, ale nikdy to nemělo dlouhého trvání. Tělesná váha pořád kolísala mezi 115 až 120 kilogramy, což bylo k mé výšce 176cm neodpovídající. Přidávaly se k tomu různé nemoci jako vysoký krevní tlak, cukrovka, a nebo nebo jsem byl díky zhoršeným jaterním testům permanentně unaven. O mých problémech jsem si postěžoval mé známé a ona mi vyprávěla, že shodou okolností se zrovna o hubnutí bavila s jejími velmi dobrými přáteli, kteří asi měsíc dodržují jakousi dietu, kde mohou jíst skoro všechno co chtějí a mají úžasné výsledky. Jen je prý potřeba si jídlo dokonale poskládat, nic víc. Neváhal jsem a zavolal na telefonní číslo, které jsem si od nich vyžádal. Další postup byl rychlý, nad ničím jsem nepřemýšlel, nic jsem si neprověřoval a jen jsem byl přesvědčen, že když to jde u nich, tak proč by to nemělo jít i u mne. Zpočátku jsem skoro ani nevěděl kdo mně trénuje a radí , kam vlastně fotky jídel posílám, s kým si dopisuju a svěřuju a tak....a po třech týdnech se dostavily první úspěchy ...váha šla, fakt, pomalu dolů, zlepšoval se krevní tlak a snižovaly se i hodnoty u cukru. Asi po třech měsících váha klesla o více jak deset kilo a únava skoro úplně zmizela. V současné době to je již sedmý měsíc, co se snažím dodržovat tyto pravidla a jsem nadmíru spokojen. Během té doby, co jsem přistoupil na pravidla této hry, tak jsem nezaznamenal něco, co by mě nevyhovovalo, no a pokud se mě někdo zeptá, jak jsem to dokázal, tak odpovídám, že jím vše co mám rád, nijak se neomezuju, navíc co rád nemám, to jíst nemusím a ...... zpravidla vezmu si do jedné ruky steak do druhé tlačenku, lehnu si na gauč a hubnu. :)))) Poslední měsíc jsem začal jezdit i na kole.

  Milan, 58 let

  6 měsíců v koučinku

  „Dostal jsem doporučení, po dobré zkušenosti moji mamky s Pavlou s ubíráním váhy. Já naopak potřeboval přibrat několik kil. Základem bylo zbavit se špatných stravovacích návyku, tedy hlavně jídel z polotovaru, bílého pečiva, slazených a dalších nezdravých potravin a nahradit je kvalitou. Vše probíhalo postupně a s připomínkami a doporučeními od Pavly šlo vše v pohodě. Za tři měsíce jsem na tom byl o 10 kg lepe, než na začátku. Moc dekuji.

  Pavel, 29 let

  3 měsíce koučinku

  Pavlu jsem sledovala již delší dobu na facebooku, kde mě zaujaly její krátké články o stravování, ve kterých vše popisovala odborně, ale zároveň jasně, stručně a čtivě. Její dvouměsíční koučink jsem pak dostala jako dárek. Jako máma tří předškolních dětí jsem jídla řešila často na poslední chvíli, vaření mě nebavilo. O únavě a nespokojenosti se svojí postavou ani nemluvím. Díky Pavle pro mě vaření není nutné zlo, ale opět zábava. Strava je pestřejší, netrápím se žádnými zákazy ani hladověním. Nemusím chystat zvláštní jídlo pro sebe a děti, jíme všichni to stejné a chutná všem - od batolete, po zmlsané dětičky. Za dva měsíce jsem shodila 8 kg a váha jde dolů i po skončení koučinku. Pavlu všem doporučuji

  Lucie, 36

  2 měsíce koučinku

  Na Pavlu jsem narazila náhodou na Facebooku přes moji známou. Okamžitě mě zaujala jednoduchá strava, vhodná i pro děti a celou rodinu. Zároveň jsem řešila časté zdravotní problémy a také si nebyla jistá se správným složením mé stravy. Mám totiž intoleranci na bílkovinu kravského mléka plus kromě ryb nekonzumuji maso. Zdálo se mi, ze mám málo energie a tak jsem přemýšlela, co mi ve stravě chybí. Oslovila jsem tedy Pavlu, která mě velmi jednoduchým způsobem naučila, jak správně jist a vyživit svoje tělo. Mělo to ve finále pozitivní účinek i na redukci hmotnosti. Kniha Jidlotopis obsahuje velmi jednoduché, chutné a rychle recepty, které chutnají cele rodině. Děkuji Pavlo

  Kateřina, 42 let

  2 měsíce koučinku

  Naprosto skvělá spolupráce. Paní Pavlu vřele doporučuji, je to skvělá koučka a žena, která Vás nejen motivuje, vyvolá ve Vás snahu a zvědavost se začít orientovat ve zdravém světě, ale také Vám pomůže zapracovat na Vaší postavě. Vždy Vám se vším poradí a lidsky vysvětlí. Bylo to rozhodnutí k nezaplacení.

  Veronika, 31

  2 měsíce koučinku

  Pracuji jako obchoďák a většinu času pracovního dne strávím za volantem (7-10h). Cítil jsem se unavený, večer po návratu z cest nedojezený. Můj denní režim stravování byl jedna velká improvizace, káva se sušenkou, fast food, párek na benzínce, občas hotovky v restauraci. Pavla mi pomohla změnit návyky a myšlení. Po roce naší spolupráce mám ve stravování zaběhnutý řád, nehladovím, vůči fast foodum jsem se stal imunním, neschází mi ranní sušenka ke kávě ani párek v rohlíku. Už nehladovím, tak jako dříve. Schodil jsem na váze 11kg, večer mě nehoní mlsná, ráno se nebudím s pocitem prázdného bolavého žaludku a jsem FIT.

  Štefan, 49 let

  2 měsíce koučinku

  Další reference a výsledky klientů najdete zde

  Máte otázky?

  Napište nám na jidlotopis@jidlotopis.cz a společně váš dotaz jistě vyřešíme.